21 століття – це епоха розквіту не лише комп’ютерних технологій, а й туризму, зокрема спортивного. Спортивний туризм полягає у подоланні природних перешкод на значних відстанях. То яку ж користь може принести людині цей відносно молодий вид фізичної діяльності?
По-перше, він розвиває тіло. Наприклад, ви відправилися у заплив на байдарках. Цей вид спорту розвиває м’язи рук, а також допомагає навчитися працювати у команді. Адже якщо робити гребти асинхронно, то велика ймовірність того, що ви рано чи пізно перевернетеся, і ваш заплив зірветься. Або узяти гірський туризм. Людина повинна докласти чималі зусилля для того, щоб піднятися на вершину: для цього потрібна спритність, розвинуті м’язи та, найголовніше – хоробрість та рішучість.
З попереднього речення випливає також те, що спортивний туризм загартовує не лише тіло, а й дух. Погодьтеся, мало хто зможе погодитися на сплав бурхливою рікою із частими порогами та водоспадами на невеликому надувному рафті. Альпініст, підіймаючись на вершину гори, повинен мати твердий намір туди дістатися, і якщо йому це вдається, то він може пишатися собою. Екстремальні види спорту змушують нас переосмислити ставлення до цінності життя, і це, безумовно, є не менш важливою складовою, ніж суто фізична.
Також спортивний туризм допомагає відкрити для себе красу чи особливу атмосферу певних місць, побачити щось нове й неповторне. Навряд чи камера чи фотографія передасть ті почуття, які охоплюють людину, яка стоїть на вершині Евересту. Щоби зрозуміти їх, треба самому здійснити підйом на вершину світу і подивитися на планету з її найвищої точки. Заплив дикими річками Амазонії допоможе відкрити для себе неймовірну красу та багатоманітність флори та фауни джунглів, бурхливе життя тамтешніх жителів. Зрештою, наодинці із природою людина завжди почуває себе більш близькою до неї, і це дає можливість відсторонитися від зайвих думок та відпочити від буденної метушні хоч на деякий час.
У спортивному туризмі є свої особливості, які, на жаль, відомі далеко не усім. Але у висновку точно можна сказати: він спонукає до відкриття, в першу чергу – самого себе. А відкриваючи себе, як відомо, ти відкриваєш цілий світ.
Автор:Пінчук Андрій
Немає коментарів:
Дописати коментар